• Kategorie
  • Parametry
  • Grzejniki stalowe - pionowe

Grzejniki stalowe — pionowe

Pionowe kaloryfery stalowe coraz częściej bywają alternatywą do typowych grzejników. Nowoczesne budownictwo wymaga nowych rozwiązań. Jednym z nich są grzejniki stalowe — pionowe. Oprócz typowej funkcji grzewczej mogą pełnić funkcje dekoracyjne. Są idealnym rozwiązaniem na zagospodarowanie wolnej powierzchni ściany.

Typowe urządzenie tego typu składa się z ożebrowania obudowanego zewnętrzną płytą. Z tego względu jest nazywane również grzejnikiem płytowym. Na rynku dostępne są grzejniki o różnych szerokościach i wysokościach. Dzięki temu z łatwością można dostosować wielkość kaloryfera do rozkładu pomieszczenia.

W ofercie sklepu donbudbis.pl znajdą Państwo grzejniki o szerokości od 300 mm do 800 mm oraz wysokości 2200-2400 mm.

Jak wybrać odpowiedni grzejnik?

Standardowo grzejniki dobierane są na podstawie projektu instalacji grzewczej. Sprawa jest bardziej skomplikowana w przypadku remontów pomieszczeń. Wówczas moc grzejników należy dobrać na podstawie szacunków. Istotny jest również sposób podłączenia grzejników. W przypadku posiadanej już instalacji centralnego ogrzewania możliwość podłączenia tego typu kaloryferów należy wcześniej sprawdzić.

Jeśli mają Państwo wątpliwości czy zamontowanie kaloryferów pionowych będzie możliwe w wybranym przez Państwo pomieszczeniu warto skontaktować się z konsultantem.

Cena stalowych grzejników pionowych

Cena tego typu grzejników jest zróżnicowana w zależności od ich wielkości i posiadanych parametrów grzewczych. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że charakteryzują się one wysoką emisją ciepła — warto zainwestować w ten produkt.