• Kategorie
  • Parametry
  • Grzejniki

Grzejniki — Informacja

Odpowiednie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i dobór właściwych urządzeń jest niezbędny do uzyskania właściwego komfortu cieplnego pomieszczeń.

Dobrze zaprojektowana instalacja CO, wybór odpowiednich grzejników oraz akcesoriów grzejnikowych wpływają na zużycie energii cieplnej i koszty ogrzewania. Na rynku dostępne są różnego typu urządzenia grzewcze. Różnią się one między innymi takimi cechami materiał wykonania (np. aluminium, stal, żeliwo), wielkość, moc cieplna, a także design.

Grzejniki co

Najważniejszym elementem instalacji centralnego ogrzewania są grzejniki co. Podczas wyboru właściwego modelu należy wziąć pod uwagę następujące zagadnienia:

  • moc urządzenia,
  • wymiary,
  • sposób podłączenia (bardzo istotna kwestia, którą należy rozważyć już na etapie projektowania instalacji),
  • rodzaj materiału, z jakiego wykonano produkt,
  • funkcja, jaką ma sprawować.

Nie bez znaczenia pozostają również kwestie estetyczne. Pod tym względem możliwości są nieograniczone. Producenci, chcąc wyjść naprzeciw wymaganiom i gustom klientów, oferują mnogość form i kolorów urządzeń grzewczych.

Grzejniki pokojowe

Najbardziej popularnym obecnie produktem na rynku są grzejniki aluminiowe. Lekkość formy i łatwość w montażu sprawiają, że można je spotkać praktycznie w każdym domu jednorodzinnym. O wiele trwalszym rozwiązaniem są grzejniki stalowe. Pomimo cechowania się wysoką mocą grzewczą nie powinny być jednak stosowane w otwartych instalacjach CO. Materiał, z którego są wykonane, jest wrażliwy na tlen, co nieco ogranicza ich wykorzystanie. Na rynku dostępne są także grzejniki żeliwne. Nie jest to nowoczesne rozwiązanie, aczkolwiek urządzenia wykonane z tego materiału cechuje wyjątkowa trwałość.

Kolejną grupa to grzejniki łazienkowe. Tak jak w przypadku grzejników pokojowych, także wśród urządzeń przeznaczonych do łazienek dostępne są modele różniące się wielkością, wyglądem, mocą oraz materiałem, z jakiego są wykonane.

 

Grzejniki Diamond

W oparciu o najnowsze technologie i badania firma Diamond stworzyła produkty o najwyższy parametrach grzewczych. Nowoczesny wygląd i forma grzejników Diamond bardzo dobrze wpasowuje się w dzisiejszy rynek armatury grzewczej. Grzejniki stalowe, aluminiowe oraz łazienkowe tego producenta mogą być stosowane w otwartych i zamkniętych układach centralnego ogrzewania. Produkcja tych produktów wykonywana jest na najnowszej linii technologicznej zgodnie z normą PN-EN 442. Produkcja grzejnika zaczyna się od nadania mu odpowiedniej formy, następnie na specjalnej linii zostaje on odtłuszczony, po czym poddany obróbce cynkowo- fosforowej. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu podkładu, a także finalnemu malowaniu proszkowemu grzejniki otrzymują idealny śnieżnobiały kolor. Ostatni etap to kontrola jakości. Odbywa się ona przy ciśnieniu znacznie przekraczającym standardowe ciśnienie w układzie grzewczym, przez co mamy pewność, że produkt posłuży nam na długie lata. Grzejniki diamond objęte są dziesięcioletnią gwarancją. Nasi klienci wysoko oceniają jakość produktów oferowanych poprzez firmę diamond, cenią sobie szczególnie jakość wykonania, łatwość utrzymania czystości produktu, a także piękny śnieżnobiały kolor.

Jeśli nie znaleźli Państwo poszukiwanego produktu, prosimy o kontakt z naszym konsultantem. Dostosujemy ofertę do Państwa wymagań i oczekiwań. Zapraszamy do współpracy